O co jde?

O co jde? Přiroda, pohoda, kamarádi...

Hus Muž jako duatlon!

5. května 2018 - Křišťanovický rybník

Hus Muž a Krušnoman mají pro tebe Duathlon Double


Když se v roce 2001 po třetí zúčastnil táta Xterra triathlonu na havajském Maui dostal nápad. Přítáhnout závody Xterra do Evropy. Od roku 2002 jsme pořadateli závodů v terénním triatlonu Xterra v České republice. Stáli jsme u vzniku nového sportu, který se rychle rozvinul po celém světě. Xterra se profiluje jako světová prestižní značka, my jsme se ale chtěli vrátit ke kořenům triatlonu a duatlonu. K závodům, které jsou uprostřed přírody, k závodům pro pravé sportovce, kteří se nehoní za body a medailemi, ale za zážitky. Hus Muž je projekt, který nám umožňuje si organizaci závodů užít a doufáme, že pohodovou atmoféru přenášíme i na Vás. Našli jsme kamarády u Křišťanovického rybníka, kteří jsou nám základnou pro naše projekty. I díky nim dokážeme uspořádat závod uprostřed CHKO Šumava, který je sice „malý“ ale kvalitní. Chceme dělat závody, tak aby se Vám líbily!


Nechceme být jen závod, ale…

…sportovní party pro celou rodinu!


Sport

Hus Muž je především o zdravém pohybu v přírodě. Trávíme většinu volného času v přírodě, rádi sportujeme a závodíme. Proto i závod vedeme po nejkrásnějších místech šumavského podhůří. Trasy volíme tak, aby pobavily zkušené závodníky, ale neodradily nováčky. Kromě závodů pro dospělé jsou nedílnou součástí i dětské soutěže. Vychovávat novou generaci sporotovců je naší prioritou.

Rodina

Všechny naše akce jsou promyšlené tak, aby se na nich bavila celá rodina. Dětské závody a atrakce na pláži jsou nedílnou součástí Hus Muže. Především myslíme na děti, ale nezapomínáme ani na maminky a prarodiče. Kromě toho, že je kde si sednout, vychutnat kávu a koukat na závody, tak i trasa dospělých závodů je vedená tak, aby mohli fanoušci své favority vidět na jednom místě hned několikrát.

Příroda

Křišťanovický rybník je nejvýše položeným rybníkem v České republice, jeho okolí nabízí neuvěřitelnou scenérii pro sportování. Údolí řeky Blanice, zřícenina hradu Hus, malebné vesničky jako Hlásná Lhota nebo Zvěřenice, ale také zaniklé osady a samoty po odsunutých německých obyvatelých. To vše jsou lákadla tratě Hus Muže. Zapomenutý kout Šumavy můžete objevit pokud dorazíte na náš duatlonový závod!

Pohoda

Už nás nebavila napnutá atmosféra prestižních závodům, proto je Hus Muž především akcí, která má být synonymem pohody. Chceme abyste si užívali setkání s přáteli závodníky, tak jako my si užíváme setkání s vámi. Proto se snažíme závod neomezovat zbytečnými pravidly, necheme vás buzerovat, nechceme vám říkat v čem máte závodit. Chceme, abyste si užili den s úsměvem mezi přáteli.