Křišťanovický rybník

Hus Muž jako duatlon!

5. května 2018 - Křišťanovický rybník

Závod s příběhem!

Den pro celou rodinu


V osmi stech metrech nad mořem se rozkládá na ploše 16ha Křišťanovický rybník. Rašelinné podloží mu dává nekvetoucí vodu, která je dle pověr léčivá. Dle legendy se nedařilo dlouho postavit utěsněnou hráz, když kolem projížděli kočovní cikáni, místním poradili, že je třeba do hráze dát mrtvé dítě. To údajně také udělali a od té doby hráz neteče.

Lehce nahnědlá barva by možná odlákala na pohled, ale místní voda je vyjímečně čistá! Na břehu rybníka se nachází prostorná travnatá pláž, která je místem konání našich závodů. O její údržbu a zvelebení v posledních letech se postaral kamarád Pepa, který zde provozuje Boudu u Josefa a Adélky. Kromě přehršle dětských her a atrakcí na pláž byl zaveden elektrický proud a tekoucí voda, tedy nepostradatelné zdroje pro pořádání závodu.

Okolní příroda nabízí bezpočet lákadel, ale i břehy rybníka nabízí spoustu zábavy. Na pláži je volejbalové hřiště, trampolína, kuželky a nechají se půjčit různé typy míčů. K zapůjčení je také loďka nebo šlapadlo, díky kterým můžete prozkoumat každé zákoutí rybníka. Bufet nabízí teplé i studené nápoje, pivo z prachatického pivovaru, pizzu, párek v rohlíku a další drobnosti k jídlu.